Buradasınız

GİU 2.Dönem Konu ve Uygulamaları

Gelişimiş internet uygulamaları dersi sınav konuları ve yapılan uygulamalar

C# ile access veritabanına bağlanma

Access ile oluşturulan veritabanına C# windows form uygulaması ile bağlantı sağlamak için yapmamız gereken işlemleri adım adım anlatalım.

Öncellikle form1.cs kod bölümünde üst kısma aşağıdaki kodların hemen altına veritabanı bağlantısı için Oledb kütüphanesi eklenmelidir.

Sayı Tahmin Oyunu

C# Windows form uygulamaları ile yapılmış aşamalı sayı tahmin oyunudur. Aşamalı olarak 1 ile 100 arasında ve tahmini gerçekleştirdikten sonra devam etmek istiyorsa her aşamada 150 artırılarak devam eden bir sayı tahmin oyunudur. 

c# sayı tahmin oyunu yapma

Sayı Sıralama Oyunu

C# ile rastgele sayıları sıralama oyunu , Windows Form Uygulaması üzerinde 4x4 şeklinde rastgele 1'den 15'e kadar sayılar dağıtılıyor ve bir boşluk brakılarak sayılar sıraya sokulmaya çalışan bir uygulama örneğidir. Süre ve deneme sayısıda tutulmakta oyun bittiğinde tekrar oynama işlemi istediğini soran bir oyun tasarımı yapılmıştır. Adım adım yapımına başlayalım.

C# ListBox Örneği 2

ListBox'a eleman ekleme, tümünü silme, seçili elemanı silme, listbox'ta ki eleman sayısını bulma işlemlerinin yapıldığı basit bir örnek. Aşağıdaki form gibi bir ekran görüntüsü oluşturarak alta bulunan kodları ekleyerek uygulamayı görebilirsiniz.

 

Nesne Tabanlı Programlama beslemesine abone olun.