Buradasınız

Word Belge İşlemleri

2. Temel Belge İşlemleri

2.1. Yeni Belge Oluşturma: Word programında yeni bir boş belge açmak için DOSYA – Yeni – Boş belge adımlarını izleyerek oluşturulabilir. Buradan sadece boş belge değil bazı tasarlanmış taslaklarda oluşturulabilir. Veya CTRL + N tuşları ile Boş belge oluşturulabilir. Bir diğer yöntem Hızlı araç çubuğundan yeni belge(yeni) simgesine tıklayarak açılabilir.

yeni belge

2.2. Belge Kaydetme: Belgenizi kaydetmek istediğinizde DOSYA - Kaydet adımlarını izleyerek kaydedilebilir. Veya CTRL + S tuşları ile kaydedilebilir. Bir diğer yöntem Hızlı araç çubuğundan belgeyi kaydet (Kaydet) simgesine tıklayarak kaydedilebilir. Belge İlk defa kaydedilecekse Farklı kaydet ekranı açılacaktır.

2.3. Belgeyi Farklı Kaydetme: Bir belgeyi farklı türlerde kaydedilmesini istiyorsanız Dosya – Farklı Kaydet adımlarını izleyebilirsiniz. Veya F12 tuşu ile farklı kaydet penceresi açılabilir. Farklı kaydet ile belgenizi PDF ya da Daha eski Word sürümlerinde kaydedebilirsiniz.

farklı kaydet

2.4. Belge Açma: Var olan bir Word belgesini açmak için Dosya – Aç adımları izlenerek açılabilir. Burada son açılan belgelerinizde görebilirsiniz.

belge açma

Veya CTRL+A ile açılabilir. Bir diğer yöntem Hızlı araç çubuğundan  belge açma (Aç) simgesine tıklayarak açılabilir. 

Yorum ekle

Konuyla İlgili Yazılar

Word Başlangıç

Microsoft Word Word bir kelime işlemci programıdır. Kelime işlemci programları günlük hayatta her türlü yazışma işlemlerini yapmamızı sağlayan programlardır.... devamı...