Buradasınız

Youtube'ta Push bildirimi başlıyor

YouTube, mobil için yeni bir özellik tanıttı. Android telefonlarda kullanılabilecek olan bu özellik sayesinde YouTube, kullanıcının telefonuna video önerileri gönderebilecek.

Özellik kapatılabilir olacak

Avea, TTNET ve türktelekom resmi olarak birleşti

TTNET avea turktelekom

İletişim operatörü Türk Telekom, entegrasyon sürecini tek marka ile devam ettiriyor. Avea ve TTNET markalarını ‘Türk Telekom’ markası altında birleştiren şirket, bu markaları artık kullanmayacak. Akıllı telefonlarda yazan Avea markası yerine artık Türk Telekom yazacak.

 

Wi-Fi sinyali basit olarak nasıl arttırılır?

wifi genişletme,wifi signal

Bildiğimiz gibi sinyal gücünü arttırmak için farklı cihazlar ve antenler bulunmakta fakat bunlar az çok masraflıdır. Şimdi anlatacağımız yöntem sizlere en fazla 3TL gibi bir masrafı olacaktır. Nasıl mı? İkitane kutu kola almanız yeterli ve aşağıdaki adımları takip ederek wi-fi sinyal gücünüzü arttırabilirsiniz.

Adım 1: Temiz iş için alimünyum kutuyu yıkayın.

Youtube'ta videoyu tekrarlı dinleme özelliği

youtube tekrar, youtube repeat

Youtube'ta dinlemekte olduğunuz müziği devamlı dinlemek istediğinizde farklı farklı yöntemlere baş vurarak yapılmaktaydı. Yutube kullanıcıların bu derdini farketmiş olmalı ki Repeat(Döngü) özelliği ekledi. Peki youtube'da döngü olayı nasıl yapılıyor?

WhatsApp ücretsiz oluyor

whatsapp ücretsiz

WhatsApp resmi kaynaklarında duyurulan habere göre yıllık yenileme ücreti almayacak. 1 milyarın üzerindeki kullanıcısıyla dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni kullanıcılarına uyguladığı bir yıl sonunda 0.99 centlik (Yaklaşık 3 TL) senelik yenileme ücretini kaldırdı.

Okullarda Kodlama Dersi

kodlama dersi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, resmi Twitter sayfası üzerinden yayınladığı açıklamada, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenim müfredatına “Kodlama” dersinin ekleneceğini belirtildi.